Britax Römer Kidfix II XP SICT 2017 Storm Grey

15 - 36 kg
Veková kategória
4 roky - 12 roky

• , zakúpené v NemeckéAutosedačky.sk

pohodlná, ľahka, dizajn na jednotku :-)

• spokojnost deti

• Ľahká manipulácia
    • Zatiaľ neviem o ničom

sivé
Váhová kategória
15 - 36 kg
Veková kategória
4 roky - 12 roky

Autosedačka KIDFIX II XP SICT s vysokým operadlom značne prevyšuje bezpečnostné normy nariadenej zákonom. Systém XP-PAD zaisťuje unikátny ochranu proti čelnému nárazu pre staršie deti. Systém SecureGuard (čoskoro patentovaný) zabezpečí optimálnu pozíciu brušného pásu.
Špičková ochrana proti bočnému nárazu zabezpečí priestor k pohodlnému cestovaniu aj pre ostatných pasažierov. Táto plne prispôsobiteľná autosedačka zaisťuje najpokročilejšie ochranu od 4 do 12 rokov.

HLAVNÉ VÝHODY:
Zníženie následku čelného nárazu - systém XP-PAD odvádzajúci až 30% (* Zdroj: Testy výrobkov Britax z roku 2013) energie z oblasti krku Optimálne pozície brušného pásu s našou najnovšou technológiou SecureGuard (čoskoro patentovanú)
Špičková ochrana proti bočnému nárazu - hlboké, mäkko polstrované plné bočnice s technológiou SICT, prispôsobené pre použitie iba na mieste pri dverách

Inštalácia do každého auta - pomocou systému ISOFIT alebo bezpečnostného pásu
Dokonale padnúce - operadlo v tvare V zodpovedajúce držanie tela rastúcich detí
Nastaviteľné vo všetkých smeroch - výškovo nastaviteľná opierka hlavy a horne vodidlo pásu
Úplné pohodlie - ergonomicky navrhnutá opierka hlavy pre dokonalú polohu pri spánku
Návrh obmedzujúce nesprávne použitie - intuitívne umiestnené vodiace prvky pre pás
Prakticky zameraná - snímateľný, polstrovaný poťah

INŠTALÁCIA
3-bodový bezpečnostný pás ISOFIT
Indikátory ukazujú, že sú zapojené háky ISOFIX
OCHRANA PROTI NÁRAZU
Hlboké, mäkko polstrované bočnice
Nastaviteľná ochrana proti bočnému nárazu (SICT) XP-PAD
PÁS
3-bodový bezpečnostný pás so systémom XP-PAD
Vodítka bezpečnostných pásov pomáhajú pri správnej inštalácii 3bodových bezpečnostných pásov na ramenách a panvici dieťaťa
Systém SecureGuard zaisťuje, že je bezpečnostný pás dospelého v optimálnej pozícii cez panvovej kosti

Sedačku som si vybral nakoĺko sme mali aj predchádzajúcu sedačku nižšej kategórie (9-18) rovnakého výrobcu. Hľadal som model s najnovšímy bezepčnostnými prvkami ktorý značka ponúka.
    Autosedačka sa však po 4 mesiacoch používania pokazila a prestal fungovať jeden zo zámkov ISOFIX systému. Sedačka na jednej strane išla bez problémov zafixovať a druhá strana vôbec nechytala a zámok sa odomykal a nedržal sedačku zamknutú. Autosedačku som reklamoval u predajcu. Reklamácia trvala menej ako som čakal. Na moje nemilé prekvapenie keď som si šiel po výsledok bolo mi oznámené že reklamácia bola zamietnutá z dôvodu mechanického poškodenia. Nechápem ako som mohol mechanicky niečo poškodiť, keď som sedačku asi 5-10 x vytiahol a nainštaloval do vozidla. Podľa mna ide o univerzálnu formulu ktorou odpbíjajú zákazníkov. Sedačku síce bezplatne nakoniec vraj opravili nad rámec reklamačného konania. Systém sa síce ako tam zamyká, niekedy na prvý krát, niekedy na druhý ale nemám z toho dobrý pocit a nedokážem už naplno dôverovať, že sedačka ochráni moje dieťa v prípade keď to budem potrebovať. V tejto chvíli ak by som som sa rozhodoval pre kúpu bz som určite zvolil minimálne iný model ak nie iného výrobcu po týchto skúsenostiach. Tento model a na základe skúseností ani výrobcu teda určite nedoporučujem.

• , zakúpené v NemeckéAutosedačky.sk

pohodlná, ľahka, dizajn na jednotku :-)

• spokojnost deti
    • - Pri čelnom náraze velmi nebezpečná pre malé dieťa.
    • - Naše dieťa 5 leté vyklouzlo z podpásu a vyletelo dopredu. Pás sme mali vedený presne podla návodu. Vždy sme na to dbali.

Pri nárazu 5 leté dieťa vyklouzlo z pásu a doslova vyletelo ze sedačky. Pás sme mali upnutý presne podla návodu.

Bohužial to nefungovalo ako nám tvrdili. Verím, že strašie dieťa, vatšie dieta by nevyklouzlo ale naše 5 leté ano!! Sedačku predávam a kupujem s bezpečnostním pultom. Naštestie sa malému nič nestalo, hlavou narazil do predného sedadla, naštěstie sme jeli asi len 40km/h ale nedokážem si predstavit ako by dopadol v stovke.

• Ľahká manipulácia
    • Zatiaľ neviem o ničom

• kvalitný výrobok
    • pekný dizajn
    • jednoduchá inštalácia
    • pre dieťa veľmi pohodlná

túto autosedačku som zvolila najmä s ohľadom na maximálnu bezpečnosť môjho dieťaťa. Autosedačka je zároveň veľmi pohodlná, jednoducho sa s ňou manipuluje.

• Ochrana proti bocnimu narazu
    • Bezpecne vedeni pasu pres panevni kost
    • Zabudovane polstrovani na pas v oblasti klicni kosti
    • Kvalitni zpracovani vyrobku

Toto je uz ctvrta autosedacka znacky Romer, kterou jsme kupovali. Ani s jednou nebyli zadne problemy. Kvalitni zpracovani. Barevne provedeni odpovida vyobrazeni. Trochu jsem se obavala stredoveho vedeni pasu, ale nikde nic netlaci a neprekazi. Jako usita pro naseho syna :o) Nakup doporucuji.